به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری گزارشگر نیوز، این روزها خبرهای مربوط به آغاز احتمالی عملیات نظامی ارتش سوریه در استان ادلب افزایش یافته است.

استان ادلب تنها استانی است که به طور کامل هنوز تحت کنترل گروه‌های تروریستی از جمله «جبهة النصره» شاخه القاعده در سوریه و تحت تسلط گروه‌های مسلح معارض است. 

گروه خبری «الاعلام الحربی» سوریه امروز پنجشنبه گزارش داد که بالگردهای ارتش این کشور بر فراز شهرک «تفتناز» برگه‌هایی برای دعوت به پذیرش مصالحه پرتاب کرده‌اند. در این برگه‌ها ارتش و نیروهای مسلح سوریه از ساکنان این شهرک که در شمال شرق ادلب واقع شده، خواستند که آشتی ملی را بپذیرند.

همزمان با این مسئله، پایگاه خبری معارض «عنب بلدی» نیز اعلام کرد که جنگنده‌های سوری همچنین برگه‌هایی را بر فراز شهرک‌های فوعه و کفریا در شمال شرق شهر ادلب پرتاب کرده‌اند؛ شهرک‌هایی که چندی پیش، بعد از سه سال محاصره، ساکنانش به حلب منتقل شدند و دو شهرک در اشغال تروریست‌ها قرار گرفت.

در یکی از این برگه‌ها که چند تصویر در آن دیده می‌شود و در تفتناز انداخته شده، مقایسه‌ای بین آنچه تروریسم بر سر سوریه آورده و زمانی که خبری از تروریسم نبوده، صورت گرفته است. در این برگه خطاب به شهروندان سوری نوشته شده است: «سرنوشت خانواده، فرزندان و آینده‌ات در گرو تصمیم توست».

در ادامه این برگه همچنین از شهروندان خواسته شده هر چه سریعتر آشتی ملی را بپذیرند تا لبخند را بازگردانند و آینده را تضمین کنند.

 

در برگه دیگر آمده است: «مردم عزیز ما…تا چه زمانی شما و خانواده‌هایتان در ترس و نگرانی زندگی خواهید کرد؟… تا کی کودکانتان بدون امید و آینده خواهند بود». در ادامه این برگه تأکید شده که «جنگ به پایان خود نزدیک شده است… زمان توقف خونریزی و ویرانی فرا رسیده است».

 

برگه‌هایی که در فوعه و کفریا پرتاب شده است، با همان محتوای برگه‌هایی است که در تفتناز پرتاب شد. 

ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در این برگه از شهروندان خواست که با ارتش سوریه همکاری کنند و تأکید کرد که همکاری با ارتش «شما را از تسلط افراد مسلح تروریست رها خواهد ساخت و زندگی شما و زندگی خانواده‌تان را حفظ خواهد کرد.

ارتش سوریه در پایان خطاب به شهروندان سوری اعلام کرد: «باید با هم در راستای بازگرداندن امنیث و ثبات و سازندگی مجدد فعالیت کنیم».

طبق گزارش پایگاه خبری عنب بلدی، نزدیک به معارضان، هواپیماهای شناسایی وابسته به ارتش سوریه در ریف شمال غربی ادلب نیز در حال پرواز و گشت‌زنی است.

انتهای پیام/صSource link

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.