به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری گزارشگرنیوز، نشست خبری روز قدس و اعلام اجرای برنامه‌های سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ در  بسیج رسانه برگزار شد. در این نشست خبری روح‌الله نوبخت معاون فرهنگی اجتماعی، سرهنگ یدالله معنوی مسئول عملیات و همچنین حسن رنجبر مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ حضور داشتند.

نوبخت در این نشست خبری، گفت: روز قدس یوم‌الله روز خدایی و طبق فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی روز حیات اسلام است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه حضرت محمد رسو‌ل‌الله (ص) تهران بزرگ افزود: بیش از اینکه روز قدس روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین باشد نشان‌دهنده صف بندی جبهه حق مقابل جبهه باطل است چرا که همه آزادیخواهان جهان در این روز علیه صهیونیست بین‌الملل ایستادگی کرده و با ‌آن مبارزه می‌کنند.

صهیونیسم جهانی به دنبال انحراف آرمان آزادی قدس شریف

وی تصریح کرد: جریان صهیونیسم جهانی به دنبال انحراف آرمان آزادی قدس شریف با ایجاد جنگ‌های نیابتی در خاورمیانه به ویژه در سوریه، عراق، یمن و … است و تلاش می‌کند دنیای اسلام را به جان هم بیندازد.

نوبخت خاطرنشان کرد: شعار ما در روز قدس تحقق وعده الهی برآمده از آیه 4 تا 8 سوره اسرار که وعده نابودی بنی‌اسرائیل را پروردگار متعال به صراحت اعلام کرده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ اظهار داشت: بنی‌اسرائیل هم اکنون در حال انجام فساد بزرگ در ابعاد مختلف است و خداوند بهترین و مخلص‌ترین بندگان خود را برای مبارزه با بنی‌اسرائیل فرا خوانده و می‌ خواند ضمن اینکه جبهه مقاومت اسلامی تشکیل شده فعلی هم وعده الهی است.

اعلام شعار راهپیمایی امسال

وی در مورد شعار اصلی روز قدس سال جاری، تصریح کرد: وعده الهی قطعی است، محو صهیونیسم بین‌الملل شعار راهپیمایی امسال است.

نوبخت افزود: روز قدس فقط روز حمایت از مردم فلسطین نیست بلکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری پشتوانه امنیت کشورمان است و هر فردی که در این روز به میدان می‌آید برای دفاع از انقلاب اسلامی ایران و حمایت از دستاوردهای آن است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه حضرت محمد رسول‌‌الله (ص) تهران بزرگ افزود: با هدف تقویت و گسترش انزجار از صهیونیسم بین‌الملل و همچنین تشریح وعده الهی در نابودی این رژیم غاصب و نمایش وحدت آحاد ملت ایران در برابر جبهه ظالم، امت مظلوم اسلام در روز قدس انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام می‌کند.

تشکیل دبیرخانه دائمی و جهانی محو صهیونیسم بین‌الملل

وی در بخش دیگر  این نشست خبری در خصوص برنامه‌های اجرا شده توسط سپاه حضرت محمد رسو‌ل‌الله (ص) تهران بزرگ، خاطرنشان کرد: تشکیل دبیرخانه دائمی و جهانی محو صهیونیسم بین‌الملل توسط مردم و با پشتیبانی سپاه حضرت محمد رسول‌‌الله (ص) تهران بزرگ بخشی از این کارهاست.

نوبخت با اشاره به اجرای برخی برنامه‌های برنامه‌ریزی شده توسط سپاه حضرت محمد رسول‌‌الله (ص) تهران بزرگ قبل از روز قدس، گفت: فضاسازی، تبلیغات محیطی و میدانی در سازمان‌ها، نهادها و فضاهای تهران اعم از مراکز داخل سپاه و خارج از آن در دستور کار است.

وی افزود: برگزاری همایش الی بیت‌المقدس محو صهیونیسم بین‌الملل از امروز تا چهارشنبه در سطح محلات تهران و در مجموع در 23 منطقه بخشی از این برنامه‌هاست که با محوریت گردان‌های بیت‌المقدس در تهران اجرایی خواهد شد.

فراخوان جشنواره تولیدات ادبی، فرهنگی و هنری بیت‌المقدس

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه حضرت محمد رسول‌‌الله (ص) تهران بزرگ، اظهار داشت: اجرای افتتاحیه و اعلام فراخوان جشنواره تولیدات ادبی، فرهنگی و هنری بیت‌المقدس محو صهیونیسم بین‌الملل شامل بخش‌های شعر، فیلم کوتاه، مستند، کاریکاتور، طراحی، گرافیک و فیلمنامه بخش دیگری از برنامه‌های برنامه‌ریزی شده توسط سپاه حضرت محمد رسول‌‌الله (ص) تهران بزرگ است ضمن اینکه اختتامیه این جشنواره هم در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

نوبخت افزود: جشنواره آدمک‌ها و مجسمه‌های ضدصهیونیستی و ضداستکباری هم در روز قدس برگزار خواهد شد ضمن اینکه اختتامیه این جشنواره هم در همان روز و در چهارراه ولیعصر(عج) انجام خواهد شد.

نصب 22 تابلوی روز شمار معکوس نابودی صهیونیسم

وی تصریح کرد: قرار است در سطح تهران 22 تابلوی روزشمار معکوس در خصوص وعده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه قطعاً اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید نصب می‌شود که البته تاکنون 3 سال از این روزشمار گذشته است ضمن اینکه اولین تابلوی آن در روز قدس و در میدان فلسطین رونمایی خواهد شد.

نوبخت خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقه عکس الی‌بیت‌المقدس هم توسط جبهه ادبی هنری بسیج از دیگر برنامه‌های ویژه روز قدس است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه حضرت محمد رسول‌‌الله (ص) تهران بزرگ، خاطرنشان کرد: اجرای رژه گردان‌های الی‌بیت‌المقدس در روز قدس هم در دستور کار است و می‌کوشیم با انجام این کار خود را برای محو صهیونیسم بین‌الملل و همچنین همبستگی با همه آزادیخواهان عالم آماده کنیم. 

آتش زدن نماد فساد اقتصادی و سیاسی رژیم صهیونیستی

نوبخت در ادامه نشست خبری، تصریح کرد: در چهارراه ولیعصر (عج) و در روز برگزاری راهپیمایی روز قدس توسط مردم نماد فساد اقتصادی و سیاسی رژیم صهیونیستی به آتش کشیده خواهد شد ضمن اینکه قرار است در این روز سه کمپین هم رونمایی شود.

وی، گفت: کمپین اول مربوط به همبستگی کودکان تهرانی با کودکان فلسطینی، سوری، یمنی خواهد بود و در این کمپین کمک‌های مردمی به آنها هم جمع‌آوری خواهد شد ضمن اینکه کمپین دوم هم با موضوع فریادی بر سر سران صهیونیستی است. همچنین کمپین سوم هم به عنوان یک قدم برای محو صهیونیسم در این روز رونمایی و عملاً فعالیت خود را آغاز می‌کند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه حضرت محمد رسول‌‌الله (ص) تهران بزرگ، افزود: بیش از 12 هزار عنوان کالای شناخته شده صهیونیستی در کشورمان توزیع و متأسفانه برخی از آنها مونتاژ شده و مورد مصرف قرار می‌گیرد که با پول مردم ایران این کالاها خریداری شده و در نهایت تبدیل به بمب شده و بر سر کودکان فلسطینی فرود می‌آید که البته باید با این موضوع مقابله جدی‌تری کرد که به عنوان مثال کوکاکولا، پپسی، نستله بخشی از این کالاهاست.

انتقاد از عدم اجرای قانون تحریم کالاهای اسرائیلی 

نوبخت با انتقاد از عدم اجرای دقیق قانون تحریم کالاهای صهیونیستی در ایران افزود: متأسفانه نه این قانون به طور دقیق اجرا می‌شود و نه دولتی‌ها جدیتی در این زمینه به خود خرج می‌دهند ضمن اینکه با این کار و اجرای دقیق ا ین قانون می‌توان در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی و منع مصرف کالهاخ خارجی اقدامات جدی انجام داد.

در ادامه این نشست خبری سرهنگ یدالله معنوی مسئول عملیات سپاه حضرت محمد رسول‌‌الله (ص) تهران بزرگ، گفت: روز قدس تنها یک روز نیست بلکه نمادی است که باید در طول سال آن را پاس داشت و تلاش کرد تا آرمان امام خمینی (ره) مبنی بر نابودی رژیم صهیونیستی در دستور کار تمام آرمان‌خواهان قرار گرفت. 

 

وی تصریح کرد: تمام گردان‌های بیت‌المقدس که اعضای آن بسیجیان فعال تهران بزرگ هستند به صورت سازماندهی شده با نظم و انسجام خاصی در راهپیمایی روز قدس از پل کالج تا خیابان قدس در نزدیکی دانشگاه تهران حضور پیدا می‌کنند و بعد از آن جهت اقامه نماز جمعه به دانشگاه تهران خواهند رفت ضمن اینکه این برنامه قرار است در سال‌های بعد هم ادامه پیدا کند و امیدواریم که به زودی رژه حماسی این گردان‌ها در بیت‌المقدس و با نابودی رژیم صهیونیستی اجرا شود.

حرکات با توپ توسط ورزشکاران در روز قدس

سرهنگ معنوی، تصریح کرد: نماد انسجام بسیجیان در گردان‌های بیت‌المقدس با هدف محو صهیونیسم بین‌الملل است.

در ادامه این نشست خبری حسن رنجبر مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ، افزود: امسال شور و نشاط خاصی در بین ورزشکاران برای حضور در راهپیمایی روز قدس وجود دارد ضمن اینکه روزشمار محو رژیم صهیونیستی با امضای ورزشکاران به تصویر کشیده خواهد شد.

وی افزود: باشگاه مقاومت مرکزی، هیأت‌های ورزشی سپاه، مراکز ورزشی و تربیت بدنی نهادها، سازمان‌ها و به ویژه سازمان ورزش شهرداری تهران و فدراسیون‌ها حضوری پرشور و منسجم در این راهپیمایی روز قدس خواهند داشت.

حضور 20 هزار نفری گردان‌های بیت‌المقدس

رنجبر خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از ورزشکاران ملی که با توپ می‌توانند حرکات خوبی را انجام دهند قرار است از میدان فردوسی تا میدان فلسطین و سپس دانشگاه تهران به  اجرای برنامه بپردازند ضمن اینکه 100 گردان بیت‌المقدس و نزدیک به 20 هزار نفر هم در این روز راهپیمایی و رژه خواهند رفت که البته این گردان‌ها به صورت نمادین و تنها بخشی از ظرفیت مردم ایران است.

 

مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ ، تصریح کرد: 50 هزار نفر در رشته‌های رزمی برای برنامه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند که البته این کار در قالب طرح فتح بوده است که این افراد در راهپیمایی روز قدس حضور جدی خواهند داشت.

انتهای پیام/Source link

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.